portal o kosmetyce naturalnej Uroda bez chemii
home o nas kontakt sitemap
URODA BEZ CHEMII

GWARANCJA JAKOŚCI KOSMETYKÓW MARTINA GEBHARDT


Martina Gebhardt Naturkosmetik Demeter

Wszystkie produkty Martina Gebhardt posiadają certyfikat Demeter.
Demeter, będąca międzynarodową marką produktów bio, jest obecna w 38 państwach – od Argentyny po Węgry, obejmując powierzchnię blisko 100 000 ha upraw, konsekwentnie spełniających ścisłe wytyczne dla upraw biodynamicznych. Wartość światowego obrotu produktami Demeter szacuje się na 22 milionów Euro.

Stowarzyszenie Demeter skupia ludzi oraz ich potrzeby z punktu widzenia ekologii, ekonomii oraz odpowiedzialności społecznej. Uczciwe ceny oraz zaplecze socjalne stanowią nieodłączny element tej współpracy.

Działalność Demeter opiera się nie tylko na harmonijnej współpracy z Naturą, lecz również z całym Kosmosem. Zasiewy, zbiory oraz proces produkcji odbywają się z uwzględnieniem rytmów ciał niebieskich, takich jak rytmy Słońca i Księżyca. Paracelsus, Samuel Hahnemann – twórca homeopatii – oraz Rudolf Steiner prowadzili różnorodne badania, które pozwoliły wykazać, w jaki sposób człowiek może czerpać maksimum korzyści z tych układów energii w rozmaitej formie. Efektywność biodynamicznych metod uprawy roślin została potwierdzona wieloletnimi ekspertyzami naukowców (badania DOK).

Kryteria Demeter dla kosmetyków naturalnych wymagają, aby co najmniej 90% wszystkich surowców pochodziło z kontrolowanych upraw biodynamicznych. Pozostałe 10% może pochodzić z kontrolowanych upraw organicznych.

Certyfikat Demeter gwarantuje stosowanie naturalnych emulgatorów, pozyskanych metodami pozwalającymi zachować maksimum ich organicznych właściwości. Produkty zawierające 60 – 90% surowców certyfikowanych przez Demeter posiadają stosowne oznakowanie. Stosowanie GMO (organizmów modyfikowanych genetycznie) czy nanotechnologii jest niedopuszczalne.

Martina Gebhardt jest przekonana, że kluczem do zdrowia i szeroko pojętej harmonii jest holistyczne podejście do życia. „Nikt tak naprawdę nie wie, w jaki sposób procesy energetyczne przenikają do naszego ciała i skóry, i jakie ma to na nas oddziaływanie. Nie ma wątpliwości, że wiedzę tę powinniśmy czerpać od dawnych kultur, które postrzegały ciało, duszę i umysł jako jedność”.

Od 30 lat kosmetyki Martina Gebhardt są 100% organicznymi produktami, których koncepcja jest oparta na głębokim przekonaniu ich Autorki, że jest to rzecz słuszna i właściwa. Kolejnym krokiem tej konsekwencji było poszerzenie organicznych właściwości produktów Martina Gebhardt o holistyczny aspekt rytmów Natury, tak jak ma to miejsce w rolnictwie biodynamicznym.


Producent zrzeszony w Międzynarodowym Związku Producentów Przeciwko Stosowaniu Testów na Zwierzętach w Kosmetyce (IHTK, Internationaler Herstellerverband gegen Tierversuche in der Kosmetik e.V.) z siedzibą w Bonn, Niemcy.
MARTINA GEBHARDT to naturalne kosmetyki w 100% wolne od przynoszącej cierpienie eksploatacji zwierzat:

Źródło: www.martina-gebhardt-naturkosmetik.de
Tłumaczenie i opracowanie: Green Line Dariusz Kozikowski. Wszelkie prawa zastrzezone.

Produkty Martina Gebhardt znajdziecie Państwo w naszymsklepie internetowym ZDROWE KOSMETYKI - URODA BEZ CHEMII.Tenzydy w produktach myjących

Tenzyd (substancja powierzchniowo czynna) jest głównym składnikiem myjącym w produktach do mycia ciała i włosów. To dzięki nim powstaje piana w kontakcie z wodą. Ogólnie stosowany w produktach konwencjonalnych tenzyd Sodium Lauryl Sulfate jest substancją agresywną dla naszej skóry, wysusza ją i powoduje, że skóra jest bardziej bezbronna i przepuszcza substancje nieporządane do naszego organizmu.

Ogólnie stosowanym testem do określenia działania tej substancji na skórę jest RBC-test (Red Blood Cel Test). Jest to metoda in-vitro przeprowadzana w laboratorium na wyizolowanych erytrocytach do sprawdzenia wytrzymałości śluzówki. Czerwone ciałka zostają skropione rozcieńczone roztworem tenzydu, aby stwierdzić przy jakiej ilości roztworu komórka obumiera. Wynik jest wskaźnikiem działania drażniącego tenzydu.

Tenzydy bezpieczne - delikatne dla skóry:
- Coco Glucoside
- Decyl Glucoside
- Disodium Cocoyl Glutamate
- Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein (BDIH nie dopuszcza)
- Lauryl Glucoside
- Potassium Cocoate
- Sodium Cocoamphoacetate (BDIH nie dopuszcza)
- Sodium Cocoyl Glutamate
- Sodium Cocoyl Hydrolyzed Wheat Protein Glutamate
- Sodium Cocoyl Hydrolyzed Wheat Protein
- Sodium Lauryl Glucose Carboxylate & Lauryl Glucoside
- Sodium Lauroamphoacetate (BDIH nie dopuszcza)

Tenzydy bezpieczne znajdują się w produktach naturalnych marek, m.in.: Anne Lind, Born to Bio, Eco cosmetics, Essencial Care, Fitne, I+M Naturkosmetik, Logona, Neobio, Provida, Sante, Weleda

Średnio drażniące tenzydy:
- Cocomidopropyl Betaine (BDIH nie dopuszcza)
- Disodium Cocoamphodiacetate (BDIH nie dopuszcza)
- Disodium Laureth Sulfosuccinate (BDIH nie dopuszcza)
- Sodium Coco Sulfate

Mocno drażniące tenzydy:
- Ammonium Lauryl Sulfate
- Sodium Laureth Sulfate
- Sodium Lauryl Sulfate
- Sodium Lauryl Sulfoacetate
- Sodium Myreth Sulfate

Zastosowanie Ammonium Lauryl Sulfate w kosmetykach naturalnych
Isnieją również różnice w certyfikacji i dopuszczeniu tego składnika do stosowania w szamponach & co. naturalnych. Dopuszczony został on przez NaTrue i Ecocert, choć już od lat 80-tych XX wieku isnieją alternatywy, co ukazuje powyższa lista i można by się bez tego szkodliwego składnika obejść w kosmetykach naturalnych. Producenci zastosowanie go argumentują tym, że wiele osób jest przyzwyczajonych do mocno pieniących się produktów i nie chcą z tego zrezygnować. Ponad to producenci bronią tego składnika tym, że jest pochodzenia naturalnego, pozyskiwany z oleju kokosowego i palmowego.
ALS często stosowane jest w połczeniu z innym tenzydem Cocomidopropyl Betaine, który łagodzi intensywne działanie Ammoniu Lauryl Sulfate.

No cóż, wybór jest bardzo duży i nowych kosmetyków certyfikowanych przybywa. Jednak te różnice w stosowaniu tenzydów, a takż innych substancji powoduje zamieszanie i skomplikowny proces wyboru.


KWIECIEŃ 2012, Joanna Wygnaniec-Jović

sklep z certyfikowanymi kosmetykami naturalnymi firm:
- ava - polskie kosmetyki
- alva
- lavera
- logona
- martina gebhardt naturkosmetik
- sante
- tautropfen
- weleda
- heliotrop
- annemarie börlind
- sonett
- eco cosmetics
» wejście do sklepu

Katalog Stron Kobiecych

testy nowych produktów

(pazdziernik 2012)
» SZAMPONY PRZECIWŁUPIEŻOWE (26 produków)

(lipiec 2012)
OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA (22 produkty)

(maj 2012)
» KOSMETYKI DLA MĘŻCZYZN
(45 produktów)
» testy z roku 2012
» testy z roku 2011
» testy z roku 2010
» testy z roku 2009
» Testy z roku 2008
» testy z roku 2007

copyright © 2007-2012 zdrowe-kosmetyki.pl