portal o kosmetyce naturalnej Uroda bez chemii
home o nas kontakt sitemap

o nas

Przed wieloma latami miałam szczęście zapoznać się z dobroczynnym działaniem kosmetyków naturalnych. Moim pierwszym produktem był krem różany Weleda, który w ciągu kilku dni doprowadził stan mojej skóry twarzy do nienagannego wyglądu.
Krem pięknie, delikatnie pachniał różami, konsystencja także była właściwa i skóra po jego zastosowaniu gładka i wspaniale nawilżona.
Po takich doświadczeniach logiczną konsekwencją było sięgnięcie po następne produkty naturalne oraz pogłębienie wiedzy o kosmetykach ekologicznych. I tak zaczęło się moje głębsze zainteresowanie tą dosyć nową dziedziną życia.

Studiowanie składników INCI stało się codziennością.

Wielką pomocą w podejmowaniu decyzji przy zakupach są certyfikaty ekologiczne, jako pozytywna wskazówka. Choć Istnieją niewielkie różnice w przyznawaniu certyfikatów poszczególych organizacji certyfikujacych, to możemy być pewni produktów, które mogą się pochwalić ich posiadaniem.

Po moim pierwszym spotkaniu z kremem Weleda nadszedł czas także na pozostałych członków rodziny. I teraz świadomie cieszę się, że odkryłam zdrowe kosmetyki zanim moje pierwsze dziecko przyszło na świat. Choć zdrowe dzieci nie potrzebują wielu kosmetyków, to jednak czasmi trzeba po nie sięgnąć.
Dla moich dzieci kupowałam i nadal kupuję produkty Weleda, bo lubię ich zapach nagietka oraz konsystencja róznych produktów także odpowiada mi najbardziej.

W języku polskim przed paroma latami niewiele można było znaleźć o kosmetykach naturalnych, dlatego wiedzę moją czerpałam ze źródeł niemieckojęzycznych.
Na początku głównym źródłem było czasopismo „Öko-test” wydawane w Niemczech. Następnie siegęłam po literaturę, która w języku niemieckim jest bardzo obszerna. Również tradycyjne media niemieckojęzyczne dostarczają nowych impulsów.

W tym roku poszłam jeszcze dalej i w chwili obecnej kończę naukę w szkole (nauka korespondencyjna) w Berlinie „FORUM” Berufsbildung - Naturkosmetik-Fachberaterin, czyli Doradca ds Kosmetyki Naturalnej.
Zostało mi jeszcze napisanie referatu o certyfikatach i na sam koniec egzamin.

W roku 2010 uczęszczałam również na seminaria w większości prowadzone przez znaną niemiecką drogistkę Elfride Dambacher:
– Kosmetyka kolorowa – indywidualny dobór makijażu przy zastosowaniu kosmetyków naturalnych;
– Kosmetyka naturalna – kurs podstawowy: nauka o surowcach i ich zastosowaniu;
– Kosmetyka naturalna – kurs zaawansowany: nauka o surowcach i ich zastosowaniu.

Gdy w roku 2007 napisałam pierwsze artykuły w portalu Zdrowe Kosmetyki - Uroda bez chemii, w polskim internecie niewiele można było się dowiedzieć z tej dziedziny.
Portal był sposobem na uzupełnienie tej luki choć w małym stopniu.
I od pierwszych dni znalzł wielu odbiorców.

Teraz polski internet oferuje duże zaplecze wiedzy o składnikach INCI, o certyfikatach, o podstawach prawnych i innych tematach.


Wybrane adresy internetowe oraz inne źródła wiedzy są wymienione na stronie źródła wiedzy.

W odzewie na duże zainteresowanie tą tematyką oraz niewielką ofertę, wówczas w 2007, powstał sklep Zdrowe Kosmetyki , który oferuje tylko produkty z ekologicznymi certyfikatami jakości: kosmetyki pielegnacyjne, kolorowe, jak i środki czystości.


sierpień 2010
tekst: Joanna Wygnaniec-JovićPRAWA AUTORSKIE:
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronach portalu Zdrowe Kosmetyki - Uroda bez chemii (www.zdrowe-kosmetyki.pl) są własnością autora artykułu.
Kopiowanie i publikownie, bez uprzedniego otrzymania pozwolenia jest zabronione.

Jeżeli jesteś zainteresowany artykułem napisz do nas na adres: info@zdrowe-kosmetyki.pl.

sklep z certyfikowanymi kosmetykami naturalnymi firm:
- ava - polskie kosmetyki
- alva
- lavera
- logona
- martina gebhardt naturkosmetik
- sante
- tautropfen
- weleda
- heliotrop
- annemarie börlind
- sonett
- eco cosmetics
» wejście do sklepu

Katalog Stron Kobiecych

testy nowych produktów

(pazdziernik 2012)
» SZAMPONY PRZECIWŁUPIEŻOWE (26 produków)

(lipiec 2012)
OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA (22 produkty)

(maj 2012)
» KOSMETYKI DLA MĘŻCZYZN
(45 produktów)
» testy z roku 2012
» testy z roku 2011
» testy z roku 2010
» testy z roku 2009
» Testy z roku 2008
» testy z roku 2007

copyright © 2007-2012 zdrowe-kosmetyki.pl