portal o kosmetyce naturalnej Uroda bez chemii
home o nas kontakt sitemap

"Öko-test" i wyniki testów


co to jest "öko-test"

„Naprawdę dobrze żyć” – brzmi motto magazynu „Öko-Test”.
A przesłaniem miesięcznika nie są złe wiadomości, ale właśnie dobre – z każdego przeprowadzonego testu można wyciągnąć wniosek, że każdy produkt, w którym wykryto niebezpieczne dla zdrowia substancje, posiada zdrową alternatywę. I jak wiele testów pokazuje nie zawsze są to produkty drogie, markowe lub ekologiczne, choć te są dla naszego zdrowia najbezpieczniejsze.

Aby czytelnicy magazynu mogli naprawdę dobrze żyć, magazyn ten bada i testuje wszystko co jest nam do życia potrzebne: kosmetyki, pożywienie dla dzieci, środki do prania, farby do malowania ścian, lekarstwa, laptopy, frytki i samochody. A od niedawna pojawiły się również opisy i opinie o różnych produktach finansowych: ubezpieszenia, akcje itp.

W każdym wydaniu „Öko-test” (jest to miesięcznik) znajduje się 10-12 testów z różnych dziedzin życia.
W ciągu 20 lat istnienia magazyn ten zdołał przetestować ponad 60.000 produktów. A najważniejszym krytyrium było, jest i będzie zdrowie nas wszystkich. W ten sposób udało sie miesięcznikowi „Öko-test” zwrócić uwagę na wiele problematycznych składników w różnych produktach: w 1986 były to pestycydy w kremach dla dzieci, w 1994 trucizna w pożywieniu dla dzieci, a w najnowszych badaniach krewetek został znaleziony zabroniony antybiotyk Chloramphenicol.

Efektem tych publikacji jest poprawa jakości danego produktu, gdyż konsumenci złe produkty pozostawiają na półkach.
Zdarza się również, że miesięcznik jest pozywany do sądu przez producentów, którzy nie zgadzają się z wynikami testów publikowanymi przez „Öko-test”. Lecz sposród ponad 100 procesów tylko jeden został zakończony na niekorzyść magazynu w 1988 roku.

Więcej dowiesz się ze strony internetowej magazynu „Öko-test” – www.oekotest.de (niemieckojęzyczna).

DO GÓRY

krótki komentarz do testów kosmetyków

W przeważającej części ocenę bardzo dobrą uzyskują kosmetyki naturalne, zdarzają się jedynie pojedyńcze przypadki, że któryś z kosmetyków ekologicznych otrzymał ocenę słabszą od dobrej. Producenci słabiej ocenionych produktów często starają się je ulepszyć.
Często lub można nawet śmiało stwierdzić, że bardzo często najlepsze oceny w testach (w rubryce z kosmetykami konwencjonalnymi) uzyskują produkty tanich marek własnych dużych sieci sklepowych, np: Aldi, Plus, Rossmann.
Wniosek, jaki łatwo się nasuwa po przeanalizowaniu choćby paru testów, jest taki, że w hasła reklamowe i uśmiechnięte buzie z reklam nie należ ślepo wierzyć.
Producenci kosmetyków naturalnych kapitał swój w dużej mierze pożytkują na badania, rozwój i ulepszanie swoich produktów. Natomiast znikoma część środków pieniężnych kierowana jest w stronę reklamy.
Ale wielu producentów kosmetyków konwencjonalnych próbuje konsumentów zwabić naturalnością swoich wyrobów.
Wniosek z tego taki, że jednak, to co naturalne jest najbardziej wartościowe dla naszej skóry.

Konsumenci w Europie już to dostrzegli i ekologiczne środki higieniczne lub żywność są jedną z najbardziej ekspansyjnych gałęzi gospodarki.

Używając kosmetyków naturalnych nie tylko dobrze i zdrowo wpływamy na na swoją skórę i organizm, ale także ma to pozytywny wpływ na nasze środowisko naturalne.
Surowce używane do produkcji kosmetyków naturalnych, a także materiały, z których zrobione są opakowania, są łatwo odnawialne i nie obciążają środowiska naturalnego.

Mam nadzieję, że testy te w dużym stopniu nie tylko ułatwią Państwu wybór na zakupach, ale przede wszystkim wpłyną na Państwa decyzję o wyborze danego produktu.

DO GÓRY

 

sklep z certyfikowanymi kosmetykami naturalnymi firm:
- ava - polskie kosmetyki
- alva
- lavera
- logona
- martina gebhardt naturkosmetik
- sante
- tautropfen
- weleda
- heliotrop
- annemarie börlind
- sonett
- eco cosmetics
» wejście do sklepu

Katalog Stron Kobiecych

testy nowych produktów

(pazdziernik 2012)
» SZAMPONY PRZECIWŁUPIEŻOWE (26 produków)

(lipiec 2012)
OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA (22 produkty)

(maj 2012)
» KOSMETYKI DLA MĘŻCZYZN
(45 produktów)
» testy z roku 2012
» testy z roku 2011
» testy z roku 2010
» testy z roku 2009
» Testy z roku 2008
» testy z roku 2007

copyright © 2007-2012 zdrowe-kosmetyki.pl