portal o kosmetyce naturalnej Uroda bez chemii
home o nas kontakt sitemap

dlaczego zdrowe kosmetyki?

A dlaczego używać kosmetyki zawierające substancje szkodliwe dla zdrowia, jeżeli ma się wybór?
Wyniki testów i badań składników środków czystości i kosmetyków uświadomiły mi w jakiej mierze podczas codziennej pielęgnacji wnikają przez skórę do nszego organizmu potencjalnie szkodliwe substancje. Žaden z naszych organów nie jest tak mocno obciążany truciznami ze środowiska, jak i z produktów kosmetycznych jak nasza skóra.

A przecież skóra jest naszym największym organem i dlatego warto poświęcić jej szczególną uwagę i troskę.
Zdrowa pielęgnacja ciała jest tak samo ważna, jak odpowiednie odżywianie. Wielu z nas zastanawia się nad tym, ale przy wyborze kosmetyku zbyt często ślepo wierzymy w slogany reklamowe przemysłu kosmetycznego. A stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do potrzeb naszej skóry kończy się tym, że nasza cera wygląda niezdrowo, jest podrażniona i zaczerwieniona.
I tutaj warto przyjrzeć się temu, jaką alternytywę proponują producenci kosmetyków naturalnych.
Jednakże na pierwszy rzut oka nie jest to takie proste, gdyż wiele reklam próbuje nas przekonać, że właśnie ten produkt jest naturalny (ekologiczny, organiczny), choć w wielu przypadkach w danym wyrobie składników pochodzenia naturalnego jest mniej niż 1%.
A dzieje dię tak dlatego, bo jak do tej pory nie została prawnie urgulowana definicja kosmetyku naturalnego.
Aby dokonać odpowiedniego wyrobu produktu pomocne jest zapoznanie się z listą substancji, z których stworzony został dany kosmetyk, tzw. listą INCI.
Aby odnaleść się w gąszczu określeń łacińsko-angielskich przygotowaliśmy dla Państwa bazę substancji kosmetycznych (INCI), ich pochodzenie, opis działania i ewentualne zagrożenia.

Więcej na ten tenat znajdziecie Państwo w artykule "Lista substancji od A do Z".

Czym różni się właściwie produkt ekologiczny, organiczny, naturalny, biokosmetyk od kosmetyku konwencjonalnego?

Dzięki substancjom uzyskanym prosto z natury, kosmetyki ekologiczne mają działanie upiększające i pięlęgnujące. Dzieje się tak poprzez użycie naturalnych surowców, które są łagodne dla skóry i przyjazne dla środowiska. Kosmetyki te działają również pobudzająco na naturalne funkcje odnowy naszej skóry. Dzięki łagodnej i naturalnej pielęgnacji nasza skóra wygląda i jest zdrowa w każdym wieku. Kosmetyki naturalne to harmonia ciała, duszy i rozumu.

Najważniejszym i podstawowym założeniem w kosmetyce naturalnej jest zakaz używania substancji zagrażających zdrowiu lub choćby podejrzanych o to.
Następnym warunkiem koniecznym do spełnienia przez producentów ekologicznych jesz zakaz testowania produktów na zwierzętach, jak i używanie przy produkcji kosmetyków substancji pochodzących od martwych zwierząt.

Standardem stały się niezależne organizacje certyfikujące, które nakładają na producentów wiele warunków do spełnienia, aby mogli oni swe wyroby oferować jako ekologiczne, organiczne czy biologiczne.
Takich jednostek certyfikujących jest już na świecie wiele, lecz my zajmiemy się tylko tymi, których certyfikaty posiadają kosmetyki sprzedawane w Polsce.

Więcej na ten temat dowiecie sie Państwo w artykule "Jednostki certyfikujące" .
DO GÓRY

sklep z certyfikowanymi kosmetykami naturalnymi firm:
- ava - polskie kosmetyki
- alva
- lavera
- logona
- martina gebhardt naturkosmetik
- sante
- tautropfen
- weleda
- heliotrop
- annemarie börlind
- sonett
- eco cosmetics
» wejście do sklepu

Katalog Stron Kobiecych

testy nowych produktów

(pazdziernik 2012)
» SZAMPONY PRZECIWŁUPIEŻOWE (26 produków)

(lipiec 2012)
OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA (22 produkty)

(maj 2012)
» KOSMETYKI DLA MĘŻCZYZN
(45 produktów)
» testy z roku 2012
» testy z roku 2011
» testy z roku 2010
» testy z roku 2009
» Testy z roku 2008
» testy z roku 2007

copyright © 2007-2012 zdrowe-kosmetyki.pl