Czym powinna się charakteryzować sukienka dla świadkowej?

Podczas planowania wesela i ślubu każdy skupia się w przede wszystkim na tym, jak ubrana będzie para młoda. Jak się jednak okazuje, oprócz tego, jaki garnitur będzie miał na sobie pan młody i jak będzie uszyta suknia ślubna panny młodej, niezwykle ważne jest także to, jak będzie się prezentowała sukienka dla świadkowej. Jak się bowiem okazuje, mało kto wie, czym taka sukienka w ogóle powinna się charakteryzować. O czym więc trzeba pamiętać, gdy wybiera się sukienkę dla świadkowej?

Jaki kolor sukienki dla świadkowej?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wybierania sukienki dla świadkowej jest to, w jakim będzie ona miała być utrzymana kolorze. Rzecz jasna nie może to być suknia biała, ponieważ ten kolor zarezerwowany jest jedynie dla panny młodej. Co więcej, niezwykle odradzane jest założenie przez świadkową sukni w kolorze czarnym, ponieważ kojarzy się on jednoznacznie z nastrojem żałobnym, więc zdecydowanie nie jest dobrze przyjmowany na takiej uroczystości, jak ślub i wesele.
Jakie zatem są najbardziej polecane kolory sukienki dla świadkowej? Jak się okazuje, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie w tym wypadku kolor, który będzie jednocześnie kolorem przewodnim całego wesela. Przykładowo bardzo często wybieranym kolorem przewodnim dla całego wesela jest czerwień. W takim wypadku po uzgodnieniu tego ze świadkową powinna ona założyć suknie właśnie w takim kolorze. Idealnie komponować się wtedy będzie z różnego rodzaju dodatkami i ozdobami, które także będą utrzymane w tej kolorystyce.

Suknia powinna być długa czy krótka?

Rzecz jasna sama kwestia koloru sukni dla świadkowej to jeszcze nie wszystko, o czym trzeba wiedzieć, wybierając jej rodzaj. Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, czy będzie to sukienka nieco dłuższa, czy też może jednak krótsza. Co jest lepiej widziane na ślubie i weselu?
Jak się okazuje, również w tym wypadku trudno o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ długość sukni dla świadkowej zależy do wielu czynników. Przede wszystkim warto ją omówić z panną młodą, ponieważ wiele w tym wypadku zależy do charakteru danego wesela. Jeśli będzie ono utrzymane w zdecydowanie bardziej eleganckim charakterze, wtedy idealnie sprawdzi się długa suknia wieczorowa. Jeśli jednak ma to być wesele zdecydowanie luźniejsze, nastawione na dużą ilość zabawy i tańca, model krótszy będzie z pewnością wygodniejszy.
Rzecz jasna szukając dobre długości sukni, nie można nie wziąć pod uwagę także tego, jaka posiada się budowę ciała. Jednej kobiecie zdecydowanie lepiej będzie w sukni nieco dłuższej, podczas gdy druga może pokreślić swoje nogi, wybierając wersje nieco krótszą.

Jaki materiał wybrać?

Ostatnią sprawą, o której nie można zapominać, gdy wybiera się suknie dla świadkowej, jest materiał, z którego będzie ona wykonana. Pamiętać bowiem trzeba, że suknia świadkowej musi być odpowiednio elegancka, lecz także przewiewna. Idealnie więc sprawdzają się w tym wypadku tworzywa naturalnego pochodzenia, które będą się dobrze układały i świetnie prezentowały, lecz jednocześnie będą przewiewne i zwyczajnie wygodne. Szczególnie mocno poleca się w tym wypadku jedwab, satynę czy też kaszmir, len i wiskozę.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl