Szare mydło właściwości i zastosowanie

Szare mydło to jeden z tych uniwersalnych kosmetyków myjących, który zawsze warto mieć w domu. Kosztuje grosze, a przyda się nie tylko podczas zabiegów higienicznych, ale również na przykład do prania czy czyszczenia. Ze względu na prosty skład, który tak naprawdę nie zmienia się od lat, mydło jest dobrze tolerowane przez większość skór.

Szare mydło właściwości


Kilka lat temu szare mydło stało się topowym kosmetykiem myjącym, po który często sięgają nawet te osoby, które generalnie mogłyby pozwolić sobie na dużo droższe rzeczy. Dlaczego? Ponieważ szare mydło naprawdę ma świetne właściwości. Nie zawiera składników drażniących, różnego rodzaju sztucznych konserwantów, barwników czy środków poprawiających jego zapach. Z reguły to właśnie te składniki sprawiają, że wrażliwa skóra może być podrażniona. Tak minimalistyczny skład szarego mydła jest zatem ogromnym atutem. Nie dziwi zatem fakt, że często jest ono wybierane przez osoby mające różnego rodzaju problemy skórne. Szare mydło koi skórę, łagodnie oczyszcza z brudu, tłuszczu, kurzu, działa antyseptycznie. To zatem podstawowy kosmetyk do pielęgnacji skóry, na przykład tłustej i skłonnej do pojawiania się wyprysków.

Dlaczego warto mieć w domu szare mydło?


Sporo osób zastanawia się nad tym, dlaczego jeszcze warto mieć w domu szare mydło? Jeżeli nie używa się go typowo do mycia, w jaki inny sposób można je wykorzystać? Okazuje się, że szare mydło jest wręcz stworzone do prania ręcznego. Dla wielu osób to zatem środek, którego używają do tego, aby ręcznie prać bieliznę, na przykład skarpetki, majtki, biustonosze. Brzmi odrobiną kontrowersyjnie? Ze względu na to, że mydło jest łagodne w swoim działaniu, nadaje się do prania bielizny bawełnianej, a także wykonanej z innych delikatnych tkanin.

Szare mydło do sprzątania domu


Szare mydło może być również środkiem wykorzystywanym do sprzątania. Dla wielu osób to na przykład produkt pierwszego wyboru wtedy, gdy zabierają się za pranie dywanu, kanapy lub innych mebli obfitych tkaninami. Szare mydło łagodnie usuwa brud, zanieczyszczenia, bardzo dobrze działa też na plamy. Jednocześnie nie podrażnia skóry wtedy, gdy wykonujemy takie czynności porządkowe. Wbrew pozorom kupienie dobrego szarego mydła nie jest prostym zadaniem. Jeżeli znajdzie się sklep, w którym ten naturalny tradycyjny produkt jest sprzedawany, warto kupić zapas i po prostu mieć je w domu. Szare mydło przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl