Bazy hybrydowe i ich wyjątkowe możliwości

Manicure hybrydowy zyskuje coraz większą popularność. Nie można się temu specjalnie dziwić. Ta nowatorska metoda stylizacji paznokci sprawia, że prezentują się one wyjątkowo efektownie. Co więcej, ten rodzaj manicure charakteryzuje się znacznie lepszą trwałością i utrzymuje się dłużej niż klasyczny manicure. Wynika to przede wszystkim ze specjalnej techniki stosowanej podczas jego nakładania, a także produktów wykorzystywanych w trakcie tworzenia tego typu stylizacji. Baza do paznokci hybrydowych to jednym z nich. Dlaczego jest tak ważna i jaką wybrać, aby uzyskać piękny i trwały manicure?

Baza pod lakier hybrydowy i jej główne zadania

Baza pod hybrydę to jeden z kluczowych elementów, odpowiedzialnych za trwałość tego rodzaju stylizacji. Jej głównym zadaniem jest wyrównanie i utwardzenie powierzchni płytki paznokciowej oraz stworzenie stabilnego fundamentu pod lakier hybrydowy. Znacznie zwiększa ona również jego przyczepność do paznokci. Co więcej, skutecznie zabezpiecza je także przed małoestetycznymi odbarwieniami. W zależności od jej rodzaju umożliwia przedłużenie, nadbudowę oraz odpowiednie wymodelowanie kształtu paznokcia. Jest niezastąpionym elementem hybrydowych stylizacji.

Jaką bazę do paznokci wybrać?

Kiedy decydujemy się na manicure hybrydowy, należy zadać sobie pytanie, jaka baza będzie dla nas najlepsza. Jeśli nasze paznokcie są długie i nie mamy z nimi większych problemów, z powodzeniem możemy wybrać transparentną bazę pod lakier hybrydowy, Delikatnie wyrówna ona płytkę paznokciową i przygotuje ją do nałożenia lakieru. Dzięki jej zastosowaniu przyczepność lakieru znacznie się zwiększy, a tym samym trwałość manicure. Jeśli jednak mamy zamiar przedłużyć nasze paznokcie, zwykła baza nie wystarczy. Konieczne będzie zastosowanie bazy budującej, dzięki której możliwa będzie nadbudowa płytki paznokciowej. Jeszcze inne bazy do paznokci hybrydowych sprawdzą się w przypadku problematycznych pazurków. Jeśli są one kruche, rozdwajające czy też szybko się łamią, idealnym rozwiązaniem będą preparaty wzbogacone o składniki odżywcze.

Top hybrydowy- perfekcyjne wykończenie paznokci

Baza do paznokci hybrydowych stanowi fundament dla hybrydowego manicure. Aby jednak stylizacja tego rodzaju długotrwale utrzymywała się na paznokciach, potrzebny jest także odpowiedni top. Nakłada się go na utwardzony lakier, ale można go także zastosować na paznokcie nadbudowane i pokryte bazą hybrydową. Dzięki jego użyciu każda stylizacje nabiera odpowiedniej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl