Pielęgnacja tatuażu dla niewtajemniczonych

Pierwszy tatuaż dla każdego jest zazwyczaj ważnym momentem. Chcemy, aby został wykonany jak najlepiej i dobrze się prezentował. Bardzo istotna jest pielęgnacja po zabiegu tatuowania. To od niej zależy, w jakiej kondycji będzie nasz tatuaż przez długi czas. Powinniśmy zadbać o nią już po wyjściu z salonu. Bez odpowiedniego nawilżenia w dalszym okresie nie ma mowy o trwałym efekcie. Najważniejszy w całym procesie gojenia się rany jest zdrowy rozsądek. Musimy podejść do zasad z głową, skutki ich nieprzestrzegania nie są przyjemne. Wydaje się że tatuaż to tylko drobna ilość tuszu pod skórą. Tak naprawdę jest to ogromny szok i zmiana dla naszej skóry, dlatego wymaga ona szczególnej troski i pielęgnacji.

Jak dbać o tatuaż w pierwszych godzinach?

Powinniśmy mieć na uwadzę cały grafik naszego dnia, w którym planujemy wykonać tatuaż.To, jak będziemy o niego wówczas dbać, wpływa na jego ogólną trwałość. Najlepiej dopytać tatuatora, jak powinniśmy o niego zadbać. Wybierając salon i osobę. mamy już wówczas pewne zaufanie do tych ludzi i możemy być spokojni, że dobrze nam doradzą. Specjalista z wieloletnim stażem jest najlepszym źródłem informacji.

W salonie tatuażysta nałoży nam opatrunek. Zazwyczaj jest to folia, ale często można spotkać się z zakładaniem bandażu lub opatrunku z gazy.

Tatuażu nie możemy wystawiać na słońce, jednak wskazane jest, aby miał on dostęp świeżego powietrza. Oczywiście należy uważać, aby do rany nie przykleiły się zanieczyszczenia z powietrza, jak kurz czy też pyłki.

Dlaczego odpowiedni krem do tatuażu jest tak ważny?

Średnio przez pierwszy miesiąc po wyjściu ze studia powinniśmy zachować zwiększoną ostrożność. W tym czasie rana ma czas, aby się zagoić. Wygojona rana nie oznacza jednak, że pielęgnacja tatuażu w tym momencie się kończy. Musimy właściwie dbać o niego cały czas. 

Wskazane jest, by codziennie w wolnej chwili poświęcać moment na nałożenie specjalnego kremu. Bez niego z czasem nasz tatuaż zacznie tracić swój urok.

Odpowiedni krem nawilży naszą skórę i zabezpieczy tusz przed słońcem. Przyśpieszy on też regenerację skóry i łagodzi stany zapalne, jeżeli takie się pojawią. Warto sięgnąć po polecane kremy marki ze strony https://ninjaink.pl, produkowane w Polsce. Mogą się one pochwalić doskonałym, naturalnym składem, zawierającym m.in. alantoinę oraz aloes, czyli dwa najbardziej pożądane składniki przy gojeniu ran. Zawierają również ELIX-IR, czyli innowacyjny składnik, który chroni włókna skóry właściwej przed promieniami UV i zwiększa jędrność skóry. Dodatkowo możemy wybrać zapach, który najbardziej nam odpowiada.

Jeżeli planujemy wakacje, nie powinniśmy się bez niego nigdzie ruszać. Efekty naszej regularnej pracy bez wątpienia będą zauważalne. 

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl