Zestaw do robienia paznokci – czym jest i co powinien zawierać?

Z czego powinien składać się zestaw do robienia paznokci? Jaki wybrać na początku swojej drogi z manicure hybrydowym?

Czym jest zestaw do robienia paznokci?

Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że każda kobieta kocha mieć piękne i zadbane paznokcie. Aby taki stan faktycznie osiągnąć, zwykle niezbędne są systematyczne wizyty u kosmetyczki, co z kolei wiąże się z dość wysokimi wydatkami. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu – wystarczy, że będziesz robiła manicure w swoim domu. Niemożliwe? Oczywiście, że możliwe! Wbrew pozorom zrobienie manicure hybrydowego w warunkach domowych wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Do tego celu potrzebujesz odrobinę chęci i wprawy – tego drugiego nabierzesz oczywiście wraz z kolejnymi podejmowanymi próbami. Oprócz tego niezbędny jest rzecz jasna sprzęt, taki jak frezarka do paznokci, lampa do paznokci, lakiery, baza czy top. Wszystkie elementy możesz kupować osobno, większość pań na początku swojej przygody z manicure decyduje się jednak na jeden z gotowych zestawów. W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić, jednocześnie kupując wszystko to, czego potrzebujesz. Zestaw do robienia paznokci to coś, co powinnaś sobie jak najszybciej sprawić!

Różnorodne zestawy do robienia paznokci są do Twojej dyspozycji zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Na ogół zestawy do robienia paznokci dzieli się na zestawy startowe, zestawy dla profesjonalistów oraz zestawy, które możesz samodzielnie skomponować. Oczywiście te ostatnie zapewniają Ci największy wybór produktów, musisz jednak pamiętać, że często są też dość drogie. Poza tym warto mieć już pewne doświadczenie, aby na własną rękę wybierać wszystkie elementy. Zestawy profesjonalne przeznaczone są dla pań o doskonale opanowanych umiejętnościach, jeśli jednak dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w manicure hybrydowym, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zestaw startowy.

Startowy zestaw do robienia paznokci z założenia zawiera podstawowe i zarazem najważniejsze elementy i akcesoria, które wykorzystasz podczas robienia manicure. Często za pomocą zestawu startowego nie zrobisz kompozycji, która zwali z nóg wszystkie Twoje koleżanki, choć oczywiście nie jest to regułą – pamiętaj też, że to dopiero Twoje pierwsze próby! Zawartość zestawu startowego zależy od tego, który wariant wybierzesz i na którą markę się zdecydujesz. Niektórzy producenci dopuszczają możliwość wyboru poszczególnych elementów nawet w przypadku zestawów startowych, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia potencjalnej kupującej. Oczywiście w miarę możliwości wybieraj zestawy startowe znanych i renomowanych producentów.

Dobrej jakości startowy zestaw do paznokci powinien zawierać następujące elementy:

  1. baza do lakieru,
  2. lakiery hybrydowe,
  3. top do lakieru,
  4. blok polerski,
  5. pilnik do paznokci,
  6. cleaner,
  7. waciki bezpyłowe.

Nie czekaj dłużej i już teraz wybierz swój wymarzony zestaw do paznokci i spróbuj swoich sił w manicure bez wychodzenia z domu!

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl