Apteczne kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością. To dlatego, że konsumenci mają do nich zaufanie – nie podrażniają, nie zawierają chemii i z reguły wyróżniają się lepszym składem. Czy rzeczywiście są lepsze od tradycyjnych kremów? Oto powody, dla których warto je stosować.
Dermokosmetyki to najczęściej celowane produkty – każdy z nich jest ukierunkowany na konkretne problemy skórne, ale przede wszystkim wyróżniają się tym, że zawierają w swoim składzie zdecydowanie mniej składników aktywnych niż tradycyjne kremy. Nie mają też tylu dodatków, dlatego mogą z powodzeniem stosować je nawet osoby mające problemy skórne. Warto sprawdzić ofertę wybranych punktów sprzedaży. Dobrym miejscem jest apteka internetowa, która zwykle ma większy wybór niż stacjonarna i gwarantuje lepsze ceny.
Czym wyróżniają się dermokosmetyki?
Mówi się o nich, że to kosmetyki i farmaceutyki w jednym. Dermokosmetyki wyróżnia skład, który zawiera aktywne biologicznie substancje. Mają one działanie podobne do tych, jakie zawierają leki. To hipoalergiczne preparaty, niewywołujące uczuleń ani podrażnień. Większość z nich ma w swoim składzie mniejszą zawartość konserwantów, barwników i aromatów. Produkty apteczne zapewniają odpowiedni poziom nawodnienia cery i przeciwdziałają skórnym dolegliwościom, charakteryzując się lżejszymi formułami niż tradycyjne kremy.
Zalety dermokosmetyków
To nie są leki, ale wspomagają leczenie wielu chorób skórnych, jeśli są tylko odpowiednio dobrane. Użytkownicy potwierdzają, że są skutecznym uzupełnieniem terapii, dlatego trudno sobie wyobrazić leczenie chorób dermatologiczncyh bez stosowania wybranych emolientów. Intensywnie nawilżają i wzmacniają również mechanizmy obronne naskórka. Są na tyle łagodne, że coraz częściej wybierają je panowie doświadczający podczas golenia uciążliwego podrażnienia skóry. Dermokosmetyki działają łagodząco, przywracają odpowiedni poziom nawilżenia i równowagę cery. Dzięki zawartości innowacyjnych składników aktywnych niwelują problemy skórne. Firmy produkujące dermokosmetyki spełniają wyższe standardy – ich wyroby podlegają ścisłym i długotrwałym testom, pod kontrolą lekarza czy dermatologa.
Dla kogo są dermokosmetyki?
Sprawdzają się u osób, które zmagają się z różnymi problemami skóry. W zależności od produktów dermokosmetyki pielęgnują przesuszony naskórek seniora, wspomagają walkę nastolatka z dokuczliwym trądzikiem, czy też dbają o delikatną skórę niemowlęcia, zmagającego się z AZS. Kosmetyki z apteki są indywidualnie dobierane do potrzeb skóry. Mogą z nich korzystać także kobiety w ciąży czy osoby o wrażliwej cerze. Najczęściej kosmetyki dermatologiczne są zalecane pacjentom cierpiącym na:
- Trądzik – doskonale regulują wydzielanie sebum, nie zatykają porów i mają działanie przeciwzapalne,
- AZS – jeśli dochodzi do typowych przesuszeń i podrażnień dermokosmetyki koją zaczerwienienia, zmniejszając uporczywe swędzenie oraz intensywnie natłuszczają skórę, regenerując ją i odbudowując naskórek,
- łuszczycę – apteczne produkty przyspieszają gojenie się zmian na skórze, łagodzą świąd i hamują nadmierne rogowacenie skóry.
Pomimo tego, że kosmetyki dermatologiczne są utożsamiane wyłącznie z problemami naskórka, tak naprawdę mogą z nich korzystać wszyscy – są bezpieczne, innowacyjne i bardziej odpowiadają na potrzeby użytkowników niż tradycyjne kosmetyki drogeryjne.
Materiał zewnętrzny