Peeling do skóry głowy – co trzeba wiedzieć?

Słysząc o peelingu większość pań myśli o złuszczaniu naskórka na udach, policzkach czy brodzie. Rzadko jeszcze myślimy, by wykonać peeling skóry głowy. Co trzeba wiedzieć przed pierwszym zabiegiem?

Dlaczego warto wykonywać peeling skóry głowy?

Peeling do skóry głowy polega przede wszystkim na oczyszczeniu z nadmiaru kosmetyków. Każdego dnia używamy pianki do włosów, żelu, lakieru czy wosku. Chcąc, by skóra głowy była zdrowa trzeba dokładnie ją oczyścić.

Ważne jest również usuniecie martwego naskórka. Masaż, który jest nieodłącznym elementem peelingu poprawia ukrwienie skóry, dotlenia cebulki, poprawia kondycję włosów, a także sprawia, że skóra oraz włosy w pełni przyjmują składniki odżywcze.

Włosy po peelingu są puszyste, nie przylegają do skóry i szybciej rosną. Są mocniejsze i bardziej lśniące.

Jak wykonać peeling?

Peeling do skóry głowy wykonujemy na czystych włosach. Należy je dokładnie umyć oraz opłukać. Dopiero wtedy nakładamy kosmetyk do peelingu i delikatnie masujemy. Trzeba pamiętać, by peeling wykonywać opuszkami palców. Są to delikatne ruchy, należy unikać mocnego tarcia. Na koniec włosy dokładnie płuczemy i myjemy delikatnym szamponem.

Peeling warto wykonywać raz w tygodniu. Osoby, które mają problemy z przetłuszczającymi się włosami lub łupieżem powinny wykonywać zabieg co 2 -3 mycie. Rzadziej, bo raz na dwa tygodniu, peeling skóry głowy powinny wykonywać osoby, które mają wrażliwą skórę.

Jakie kosmetyki wybrać?

Decydując się na wykonanie peelingu skóry głowy należy odpowiednio dobrać kosmetyk. Decydując się na kosmetyki gotowe możemy dobrać produkt, który przeznaczony jest do walki z konkretnym problemem. Dzięki temu możemy szybko oczekiwać zadowalających efektów.

Warto również wiedzieć, że do peelingu można wykorzystać produkty, które znajdują się w każdej kuchni. Dodając cukier do szamponu wykonamy doskonały peeling. Trzeba wiedzieć, że cukier ma właściwości nawilżające. Trzeba jednak pamiętać, by dobrze spłukać resztki cukru z włosów.

Peeling kawowy jest mocniejszy. Świetnie pobudza krążenie, dzięki czemu włosy będą szybciej rosły. Do peelingu należy wykorzystać 2 łyżki fusów, które zostaną po parzeniu kawy, które połączymy z szamponem. Trzeba pamiętać, że kawa może przyciemnić delikatnie włosy, dlatego powinny unikać go blondynki.

Bardzo skuteczny jest peeling do skóry głowy wykonany z sody oczyszczonej (1 łyżka) oraz olejku eterycznego. Warto wykorzystać olejek lawendowy, miętowy czy z drzewa herbacianego. Wszystko dodajemy do odzywki do włosów. Jest to peeling, który sprawdza się w problemach z przetłuszczającymi się włosami i swędzącą głową. Powinny go unikać osoby, które mają delikatną skórę. Jest on wyjątkowo mocny.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl