Co to jest serum z witaminą C?

Kosmetyki i odżywki, w składzie, których znajduje się witamina C są niezwykle popularne. Witaminę tę można znaleźć w wielu rodzajach produktów oczyszczających takich jak kremy, maski czy peelingi.
Najbardziej skoncentrowana ilość witaminy C znajduje się w serum.
Serum jest o wiele bardziej efektywne niż inne produkty zawierające witaminę C.

Dlaczego witamina C jest taka ważna?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że witamina C, czyli kwas askorbinowy to jeden z najlepszych antyoksydantów. Antyoksydanty pozwalają opóźnić tworzenie się zmarszczek oraz procesy starzenia się skóry. Witamina C stosowana do produkcji serum może mieć różne formy i warianty.
Najczęściej w tym celu stosuje się kwas askorbinowy, który uważany jest za mniej stabilną, ale bardzo skuteczną formę witaminy C. Ten typ witaminy znaleźć można bardzo często w żelach lub płynach wodnych.
Do produkcji łagodnych preparatów, wskazanych dla osób z cerą wrażliwą używana jest witamina C w formie soli sodowej monofosforanu kwasu askorbinowego. Do produkcji preparatów w formie olejków używana jest witamina C w postaci soli jednowodnej magnezu kwasu askorbinowego.

Po co stosować serum z witaminą C?

Stosowanie serum z witaminą C jest niezwykle ważne, ponieważ wraz z wiekiem spada poziom niektórych białek, znajdujących się w organizmie co prowadzi do tego, że zmniejszona zostaje zdolność regenerowania komórek. Wraz ze spadkiem poziomu kolagenu oraz elastyny, skóra na całym ciele traci jędrność, a na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz nieestetyczne przebarwienia. W celu spowolnienia tego procesu należy stosować kosmetyki i inne preparaty, szczególnie te, które zawierają witaminę C. Serum z witaminą C zawiera silnie skoncentrowana ilość czynnych substancji, które mają ogromny wpływ na poprawę wyglądu skóry.

Stosowanie serum z witaminą C pozwoli przywrócić skórze, zdrowy oraz estetyczny wygląd. Warto pamiętać o tym, aby stosować je w odpowiedni sposób. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kosmetyk ten nałożony na skórę nieprzygotowaną, czyli taką, która ma nieodpowiednie pH może skutkować tym, że skóra na twarzy zostanie podrażniona. Z tego też względu zalecane jest umycie twarzy środkami do mycia oraz tonikiem, przed zastosowaniem serum. Regularne stosowanie serum do twarzy z witaminą C polepsza jędrność skóry i prowadzi do zwiększenia możliwości obronnych skóry, dzięki czemu można cieszyć się młodym wyglądem nawet w starszym wieku. Warto pamiętać o tym, aby serum stosować w prawidłowy sposób, ponieważ robienie tego źle prowadzić może do podrażnień.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl