Czy warto stosować pastę wybielającą?

Każdy wie, że należy szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Codzienne mycie zębów rano i wieczorem to podstawa i minimum, jakie należy wykonać. Oczywiście dodatkowo warto używać nici dentystycznej oraz płynu do płukania ust, który usuwa bakterie i zarazki. A jak wygląda sprawa z białymi zębami? Czy pasty wybielające są skuteczne?

Jak działa pasta wybielająca?

Pasta do zębów przede wszystkim powinna posiadać w swoim składzie fluor. Jest to składnik, który skutecznie zapobiega powstawaniu próchnicy. A jakie składniki powodują, że pasta wybiela zęby? Przede wszystkim w paście wybielającej znajdują się składniki chemiczne. Są to najczęściej wodorowęglan sodu i nadtlenek wodoru. Są to substancje, które bardzo dobrze niwelują przebarwienia powstałe na zębach. Są to składniki, które ścierają zabrudzenia, dzięki czemu zęby stają się bielsze.

Czy pastę wybielającą można stosować codziennie?

Z racji tego, że pasty wybielające posiadają składniki, które ścierają zabrudzenia, to należy ich używać z głową. Przed zakupem pasty należy sprawdzić współczynnik ścieralności. Jest to RDA. Na każdej paście wybielającej jest on podany, aby użytkownik wiedział, jak często może być używana taka pasta. Osoby, które chcą używać pasty wybielającej codziennie powinny wybrać pastę o współczynniku 45. Jeśli wartość ta jest wyższa to taki produkt powinien być używany maksymalnie dwa razy w tygodniu, gdyż mógłby uszkodzić szkliwo. Ważne jest to, że im wyższy współczynnik, tym wyższa ścieralność. Dlatego też stosując pastę o wysokim współczynniku, można liczyć na szybkie efekty. Dzięki temu taka pasta może być stosowana jedynie od czasu do czasu, a efekt będzie spektakularny.

Pasta wybielająca – zdrowy i biały uśmiech

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele past wybielających. Bo któż nie chce mieć pięknego, białego uśmiechu?! Większość tych past może być stosowana do codziennej higieny jamy ustnej. Kupując jednak pastę wybielającą zawsze należy sprawdzić współczynnik RDA. Oczywiście oprócz pasty do zębów można stosować także płyny do płukania ust, które także posiadają składniki powodujące wybielenie zębów. Dobrą metodą dbania o zdrowy uśmiech jest także żucie gumy po posiłku, dzięki czemu niweluje ona bakterie i zarazki osadzające się na dziąsłach i zębach. Aby mieć biały uśmiech należy unikać także produktów, które szczególnie przebarwiają zęby i powodują, że stają się one żółte. Jest to kawa, czerwone wino czy palenie papierosów. Unikanie tych używek sprawi, że zęby będą piękniejsze i bielsze.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl