Objawy uczulenia na hybrydę

Uczulenie na hybrydę to dość istotny problem. W Internecie można znaleźć pełno drastycznych historii opatrzonych jeszcze bardziej dramatycznymi zdjęciami. Uczulenie na hybrydę nie jest żadnym mitem.

Uczulenie na hybryde

Uczulenie na hybrydę, kazeinę czy na sierść – uczulenia są różne, lecz łączy je jedno – reakcja alergiczna naszego organizmu, która objawia się wysypką, wykwitami, kichaniem, drapaniem, łaskotaniem, swędzeniem itd. Jak dużo różnych osób, tak tyle różnych reakcji. Ciężko będzie wypisać wszystkie objawi, które wiążą się uczuleniem na hybrydę. Uczulenie najczęściej powstaje po kontakcie skóry z inwazyjnym składem lakierów hybrydowych. Wszystkie lakiery zawierają w sobie sporo chemii – często są to składniki niewiadomego pochodzenia. Na szczęście na rynku kupić można wiele produktów z bezpiecznym składem.

Jak dochodzi do uczulenia na hybrydę?

Przede wszystkim musimy sobie uświadomić to, że praktycznie wszystkie produkty do stylizacji paznokci służą tylko do stylizacji. Płytka paznokci jest martwym tworem i nie ma zdolności oddychania jak komórki skóry, a także nie regeneruje się tak jak tkanki. Dodatkowo nie wchłania substancji, nie przewodzi impulsów nerwowych, nie jest ukrwiona i tak dalej. Dlatego często pojawia się pytanie, jak dochodzi do reakcji alergicznych? Najczęściej reakcja alergiczna występuje przez kontakt produktu ze skórą . Warto sobie przypomnieć pierwszy manicure, zwłaszcza ten, który został wykonany samodzielnie. Bardzo prawdopodobne, że został zalane skórki, lub nie utwardziło się do końca czarnej hybrydy. Jeśli mowa o zabiegu manicure hybrydowego najważniejszą kwestią jest oczywiście higiena pracy, a także dobór odpowiednich produktów, które będą wiadomego pochodzenia.

Alergia na hybrydy – leczenie

Jeśli pojawią się u nas nawet najmniejsze oznaki świadczące o uczulenia, lakier powinien zostać jak najszybciej usunięty. Jeśli będziemy bagatelizować drobne objawy, to prawdopodobnie dojdzie do ich zaognienia, a w rezultacie do pojawienia się bardzo poważnych stanów zapalnych. Podrażnioną skórę oraz paznokcie możemy smarować panthenolem bądź zastosować okład z rumianku. Jeżeli rumień bądź inne ostre objawy utrzymują się na skórze dłużej, to trzeba niezwłocznie udać się do dermatologa bądź lekarza pierwszego kontaktu, który powinien przepisać leki zwalczające alergie skórne. Nie powinno się także ponawiać próbę aplikacji lakieru, ponieważ konsekwencję mogą być dla nas dość poważne – grozi nawet utrata paznokci.

Manicure hybrydowy po wyleczeniu uczulenia

Uczulenie nie oznacza od razu koniec robienia hybryd. W dużej liczbie przypadków kobieta wracają do stosowania hybryd i to bez żądnej reakcji alergicznej. Powinno jednak pamiętać o kilku istotnych warunkach. Najważniejszym będzie odpoczynek od stosowania takich preparatów. Lekarze uważają, że po pojawieniu się reakcji alergicznych najlepiej będzie poczekać minimum pół roku ze zrobieniem kolejnych paznokci hybrydowych. Do tego momentu powinno się wzmacniać płytkę paznokci, a także właściwie dbać o skórę dłoni.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl