Najlepszy suchy szampon – jak działa i jak go stosować?

Choć mycie włosów jest czynnością oczywistą i niezbyt skomplikowaną, niejednokrotnie okazuje się, że nie mamy czasu na jej staranne wykonanie. Często wystarczy, że obudzimy się nieco za późno, a okaże się, że na mycie włosów zwyczajnie nie ma miejsca w naszym grafiku. Na szczęście, nie jest to sytuacja bez wyjścia. Z pomocą przychodzi nam suchy szampon, warto więc zadać sobie pytanie o to, jak wybrać najlepsze rozwiązanie tego typu.

Blaski i cienie suchego szamponu

Suchy szampon to kosmetyk pielęgnacyjny w przypadku którego nie ma wątpliwości, że ułatwia życie nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Jest to jednak kosmetyk specyficzny. Jeśli ma budzić zadowolenie, wskazane jest uzupełnienie informacji na jego temat o kilka dodatkowych szczegółów.
Najlepszy suchy szampon jest kosmetykiem powstającym na bazie pudru. To właśnie dlatego może z łatwością poradzić sobie z nadmiarem sebum przyczyniając się do tego, że fryzura sprawia wrażenie optycznie bardziej świeżej. Jest dostępny w sprayu, a to sprawia, że jego aplikacja jest dziecinnie prosta. Wystarczy, że spryskana zostanie skóra głowy, a już za moment przetłuszczone kosmyki staną się tylko wspomnieniem.
Nie można jednak zapominać o tym, że nawet najlepsze suche szampony nie są rozwiązaniami, które mogłyby zastąpić te kosmetyki w ich klasycznym wydaniu. Mówiąc o nich mamy na myśli rozwiązania typowo awaryjne. Jeśli chcemy zadbać o włosy i mieć pewność, że będą się one świetnie prezentować, tylko regularne mycie pomaga w osiągnięciu tego celu. Osoby podchodzące do suchego szamponu w inny sposób, w pewnym momencie będą rozczarowane.

Suchy szampon i jego działanie

Suchy szampon, jak już wspomniano, jest kosmetykiem stworzonym na bazie pudru. Ten ostatni może mieć różne pochodzenie, mamy więc do czynienia zarówno z rozwiązaniami na bazie ryżu oraz skrobi, jak i na bazie owsa. Kosmetyk doskonale radzi sobie nie tylko z nadmiarem sebum sprawiającym, że włosy sprawiają wrażenie przetłuszczonych. Jest też bezlitosny dla osiadających na nich zanieczyszczeń. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z kosmetykiem, który nie jest w stanie niszczyć włosów. Zdarza się to nawet w przypadku najlepszych kosmetyków tego typu. Należy jednak pamiętać, że ryzyko pojawia się jedynie wówczas, gdy szampon jest używany zbyt często. Nawet najlepszy suchy szampon powinien być więc stosowany jedynie w sytuacjach kryzysowych, gdy fryzura wymaga szybkiego odświeżenia. Co więcej, już po wykorzystaniu tego kosmetyku zaleca się umycie głowy ze szczególną starannością.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl