Jak zrobić makijaż wieczorowy?

Niejedna z wielbicielek makijażu trafia na chwilę, kiedy brakować jej będzie pomysłów na nowy make-up. Szczególnie wtedy, gdy trzeba przygotować makijaż na specjalne okazje. Makijaż wieczorowy powinien sprawić, że każda z pań z Kopciuszka przeistacza się w prawdziwą księżniczkę. Odpowiednio dobrany makijaż będzie podkreślał atuty. Nie powinien przede wszystkim ujawniać wszelkich niedoskonałości. Warto dowiedzieć się, jak zrobić dobry makijaż wieczorowy w domu i na czym polega makijaż wieczorowy.

Czym jest makijaż wieczorowy?

Makijaż wieczorowy jest rodzajem makijażu, który wykonuje się na wszelkie imprezy bądź bardziej oficjalne okazje, jak na przykład bal noworoczny, wesele, gala czy pokaz mody. Różni się trochę od tego, który robiony jest na co dzień, ponieważ jest o wiele bardziej śmiały od zwykłego. Zwykle wymaga dużo więcej poświęcenia, a także zużycia dużej ilości kosmetyków. Warto podkreślić, że makijaż wieczorowy powinien przede wszystkim wydobywać atuty oraz upiększać, a nie delikatnie tuszować wszelkie niedoskonałości.

Jak zrobić delikatny makijaż wieczorowy?

Delikatne makijaże wieczorowe powinny być mocniejszą wersją makijażów dziennych. Żeby je zrobić, powinniśmy przede wszystkim zmienić naturalną pomadkę na kryjącą i o mocniejszym odcieniu. Dobrze będzie wytuszować rzęsy, a jeśli nie chcemy uzyskać na prawdę widocznych efektów, to warto wspomóc się przy użyciu specjalnej zalotki. Powinno się ją używać ostrożnie, bowiem przez chwilkę nieuwagi możemy powyrywać włoski lub wygiąć je w mało estetyczny kształt. Jeżeli mamy zbyt pełną oraz okrągłą buzię to najlepszym pomysłem będzie odpowiednie wykonturowanie twarzy. Delikatne makijaże wieczorowe są obecnie bardzo popularne.

Jak najlepiej konturować twarz?

Do konturowania twarzy potrzebujemy przede wszystkim bronzera oraz rozświetlacza. Warto zacząć od nałożenia bronzera na policzki wzdłuż linii kości policzkowych, rozpoczynając od szczytu, który powinien dodatkowo lekko być muśnięty rozświetlaczem. Kolejnym etapem będzie przyciemnienie okolic kości żuchwy, co pozwoli optycznie wysmuklić twarz oraz ukryć ewentualny drugi podbródek. Trzeba odmierzyć około 2 centymetry od linii włosów na czole, a także skroniach. Kolejnym etapem będzie przyciemnienie skóry w tym miejscy. Jeżeli chcemy, by twarz nabrała odpowiedniego blasku, należy potraktować rozświetlaczem obszar pod łukiem brwiowym, czoła, a także brody.

Jak najlepiej wykonać makijaż brwi?

Jeżeli naszym celem jest piękny wygląd brwi, warto będzie zrobić makijaż brwi. Zrobienie takiego makijażu polegać będzie głównie na stosownym poprawieniu kształtu brwi przy pomocy takiego kosmetyku jak żel do stylizacji brwi. Można także użyć specjalnej kredki, która też powinna się dobrze nadać do tego. Przed wykonaniem takiego makijażu warto pierw przemyśleć, jaki efekt chcemy uzyskać. Warto podkreślić, że zbyt okrągłe brwi lub zbyt proste, będą wyglądać karykaturalnie i mogą popsuć nawet najpiękniejsze makijaże wieczorowe.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl