Kosmetyki na puszące się włosy – jak znaleźć najlepsze?

Puszące się włosy są w stanie doprowadzić do wściekłości nawet niezwykle spokojną osobę. Niestety, problem zdarza się często, a choć kojarzony jest przede wszystkim z włosami kręconymi, psuje humor również osobom o innych typach włosów. Na szczęście, odpowiedni dobór kosmetyków może sprawić, że będzie on znacznie mniej dotkliwy niż miałoby to miejsce w innych okolicznościach.

W poszukiwaniu źródeł problemu

Puszenie się włosów niezwykle często jest konsekwencją ich niewłaściwej pielęgnacji, choć winna potrafi być również nieodpowiednia dieta oraz czynniki zewnętrzne. Należy pogodzić się również z tym, że niektóre typy włosów mają tendencję do puszenia się ze względów genetycznych, genetyka odpowiada przy tym również za ich wysuszanie i łamliwość.
Puszenie się włosów jest też często sygnałem świadczącym o tym, że nie otrzymują one odpowiednich składników. Źródłem problemu może być również naturalna mocna porowatość sprawiająca, że włosy szynko reagują zarówno na wysokie temperatury, jak i na podwyższoną wilgotność powietrza. Jedno jest przy tym pewne – jeśli włosy sprawiają wrażenie mających skłonność do puszenia się, należy pogodzić się z tym, że każdy intensywny zabieg pielęgnacyjny będzie je osłabiał.

Od czego zacząć?

Nawet najlepsze kosmetyki na puszące się włosy nie będą spełniać stawianych przed nimi oczekiwań, jeśli ich właścicielka nie przyswoi pewnych zasad odnoszących się do obchodzenia się z nimi. Jedna z najważniejszych mówi się o tym, że włosy reagują nie tylko na czynniki zewnętrzne. Ich zła kondycja może być spowodowana dietą ubogą w cynk i witaminę A, może być też konsekwencją nieustannego stresu.
Żadnemu typowi włosów nie służą syntetyczne kosmetyki, przy każdym ich typie należy przy tym zachować ostrożność zarówno podczas ich suszenia, jak i prostowania. Gdy jednak włosy puszą się, trudno o bardziej czytelny sygnał świadczący o tym, jak ważne jest zachowanie czujności. Kluczem do sukcesu jest delikatność. Puszące się włosy można myć choćby codziennie i z pewnością nie narazi ich to na niebezpieczeństwo. Nie wolno jednak używać w tym celu szamponów z siarczanami, parabenami i alkoholem w swoim składzie.

Niezwykła siła płukanek

Włosy puszące się lubią niektóre zabiegi bardziej niż inne. Na liście tych, które przyjmują z dużą życzliwością, jedno z pierwszych miejsc zajmują płukanki. Oczywiście, nie wszystkie kosmetyki tego typu są jednakowo skuteczne. Płukanki jako kosmetyki na puszące się włosy powinny więc posiadać umiejętność domykania łuski włosa. W tym kontekście znakomicie sprawdza się szałwia, wiele dobrego są jednak w stanie zdziałać również płukanki octowe. Chcąc zwiększyć ich skuteczność należy używać ich przede wszystkim po umyciu, a następnie również spłukaniu włosów.

Kosmetyki zwalczające puszenie

Na krajowym rynku można dziś znaleźć specjalistyczne kosmetyki stworzone właśnie po to, aby rozwiązać problem puszenia. Mają one różne nazwy, najczęściej opisywane są jednak jako odżywki dyscyplinujące. Tu szczególnie polecane są odżywki bazujące na wodzie kokosowej, która nie tylko znakomicie nawilża, ale jest również wartym promowania kosmetykiem wygładzającym.

Redakcja zdrowe-kosmetyki.pl